• Post category:Wiadomości

W zeszły weekend w Mokrsku (woj. łódzkie) odbyły się I Mistrzostwa Polski Rolników w biegu na 10 km, organizowane przez stowarzyszenie „Atelier Sportu”. Cieszy nas fakt, iż społeczność rolnicza, podejmując na co dzień tak różne wyzwania, jest aktywna także w dziedzinie sportu i z zaciekawieniem przyglądamy się podobnym inicjatywom. W tym przypadku Agralan pojawił się na zawodach jako jeden ze sponsorów.

„Do biegu! Gotowi? Start!” – po takim okrzyku blisko 90-ciu zawodników Biegu Rolnika ruszyło w niedzielne przedpołudnie w kierunku mety na dystansie 10 km. Jako platforma Agralan kibicujemy – dosłownie i w przenośni – ciekawym wydarzeniom rolniczym, więc i tutaj nie mogło nas zabraknąć. W tym przypadku mocno trzymaliśmy kciuki za biegaczy jako jeden ze sponsorów wydarzenia.

Bieg Rolnika odbył się 5 czerwca w Mokrsku (woj. łódzkie). Mimo, że organizowany był po raz pierwszy, przyciągnął sporo biegających rolników z różnych regionów Polski. Organizatorzy ze stowarzyszenia „Atelier Sportu” zadbali o profesjonalne przygotowanie zawodów (ciekawa trasa dawnej wąskotorówki, piękne medale), ale także o dodatkowe atrakcje. Świetnym pomysłem okazał się bieg z… taczkami na dystansie 1 km oraz kolorowa kąpiel w proszkach holi dla dzieci – czyli dodatkowy Bieg Kolorów dla najmłodszych uczestników.

Biegacze doskonale poradzili sobie z niełatwą trasą i wyjątkowo upalną pogodą, a wyniki ich zmagań można poznać tutaj.

Bieg Rolnika w kilku kadrach (zdjęcia organizatora):

Autor

Katarzyna Głowacka Korczak
Specjalista ds. komunikacji marketingowej / Copywriter

Dba o jakość i rozwój platformy, kreując treści, które trafiają do użytkowników poprzez różne kanały komunikacyjne. Posiadane doświadczenie redakcyjne, zdobyte w czasie pracy w mediach, wykorzystuje w codziennych kontaktach z wydawcami mediów tradycyjnych i elektronicznych.