Dzierżawa na długie lata

Umowy dzierżawy zawierane są na 29 lat. Z uwagi na wielomilionowe koszty inwestycji, dzierżawca musi mieć zapewnioną ciągłość umowy. Przeczytaj, w jakiej sytuacji wydzierżawiający jest uprawniony do wypowiedzenia umowy...

Możliwość komentowania Dzierżawa na długie lata została wyłączona

Wyniki konkursu fotograficznego „Żniwa wczoraj i dziś”

Nasz konkurs fotograficzny w stylu retro „Żniwa wczoraj i dziś…” został zakończony. Przyszła więc pora na ogłoszenie jego zwycięzców. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy autorom wszystkich nadesłanych prac, a autorom tych wyróżnionych – gratulujemy.

Możliwość komentowania Wyniki konkursu fotograficznego „Żniwa wczoraj i dziś” została wyłączona

Czas na kukurydzę

Żniwa kukurydziane powoli nabierają rozpędu. Już teraz wypróbuj nowe możliwości Internetowego rynku rolnego. Sprawdź aktualne ogłoszenia skupu kukurydzy lub wystaw darmowe ogłoszenie sprzedaży.

Możliwość komentowania Czas na kukurydzę została wyłączona

Dzierżawa pod fotowoltaikę i wiatraki

Dzierżawa ziemi pod farmy fotowoltaiczne i turbiny wiatrowe - to gorący temat ostatnich miesięcy. Niepewna sytuacja w rolnictwie zmusza do poszukiwania innych źródeł dochodów. Coraz więcej gospodarzy (i to zarówno tych gospodarujących na niewielkim, jak i wielohektarowym areale) składa podpis pod umową na… 29 lat.

Możliwość komentowania Dzierżawa pod fotowoltaikę i wiatraki została wyłączona

Konkurs fotograficzny „Żniwa wczoraj i dziś…”

To już finał przyjmowania zgłoszeń w naszym 𝐊𝐎𝐍𝐊𝐔𝐑𝐒𝐈𝐄 fotograficznym „Żniwa wczoraj i dziś…” Mile zaskoczyło nas ogromne zainteresowanie jego tematem oraz oryginalność przysłanych do nas prac. Wybranie z nich tych najlepszych okazało się nie lada wyzwaniem! Na naszym facebookowym profilu znajduje się 11 prac, wyłonionych przez naszą Komisję Konkursową. Jak sądzicie, kto z tej 11-stki powinien otrzymać nagrodę główną? Zachęcamy do oddania głosu na najlepszą pracę. Dziesięciu autorów pozostałych prac otrzyma od nas wyróżnienia.

Możliwość komentowania Konkurs fotograficzny „Żniwa wczoraj i dziś…” została wyłączona
minatura_strefa_konkurs_lato_2022
Konkurs fotograficzny Agralana

Komentarz eksperta Agralana

Żniwa w trakcie i wielu rolników staje przed dylematem, czy warto w chwili obecnej decydować się na sprzedaż zbóż do skupu. Przedstawiciele skupów natomiast zastanawiają się, w jaki sposób w takiej sytuacji szukać najlepszych ofert. W najnowszym, sierpniowym numerze miesięcznika „Przedsiębiorca Rolny” przeczytasz, jak do powyższych zagadnień ustosunkowuje się inicjator internetowego rynku rolnego agralan.pl, dr inż. Przemysław Tronina.

Możliwość komentowania Komentarz eksperta Agralana została wyłączona
Przedsiebiorca Rolny - okladka
Wypowiedź inicjatora rynku rolnego Agralan w "Przedsiębiorcy Rolnym".

Agralan daje oszczędność czasu…

- Dziś nie da się funkcjonować bez komputera czy internetu, a takie rozwiązania, jak Agralan, pozwalają na sporą oszczędności czasu. Jego brak szczególnie odczuwamy w czasie żniw. Wtedy to trzeba zwykle obdzwonić lokalne skupy, by porównać ceny, dopytać o warunki i to wszystko spisać. Wszelkie rozwiązania i platformy, dzięki którym możemy ten czas zaoszczędzić są bardzo potrzebne – przeczytaj w wywiadzie, jakie zalety naszej platformy oraz nowych technologii i pracy online dostrzega sołtyska Alicja Rymszewicz.

Możliwość komentowania Agralan daje oszczędność czasu… została wyłączona
A. Rymszewicz na finale 19. edycji konkursu "Sołtys roku 2020"
A. Rymszewicz na finale konkursu "Sołtys roku 2020"

Inni konkurują, a ja działam

- Wspólnym celem, który nas zjednoczył, była potrzeba zadbania o stan dróg. Dlatego zrzeszyliśmy się jako Forum Sołtysów Gromada i w wyniku naszych działań w Trygorcie udało się naprawić fragment drogi – przeczytaj w wywiadzie, jakimi działaniami na rzecz wsi Trygort może pochwalić się sołtyska gminy Trygort Alicja Rymszewicz.

Możliwość komentowania Inni konkurują, a ja działam została wyłączona
Sołtyska Rymszewicz w obiektywie Piotra Tymcio
Sołtyska Rymszewicz w obiektywie Piotra Tymcio

Agralan oczami studentów Akademii Sztuk Pięknych

Od kilku lat zachęcamy studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych do udziału w konkursie, w którym źródłem inspiracji jest handel produktami rolnymi oraz platforma Agralan. W tym roku efektem ich twórczej pracy jest film promujący Agralana w serwisie YouTube oraz gra dedykowana branży rolnej.

Możliwość komentowania Agralan oczami studentów Akademii Sztuk Pięknych została wyłączona
Nagrodzony film o Agralanie
Stop-klatka z nagrodzonego w konkursie filmu o Agralanie

Agralan na Biegu Rolnika

W zeszły weekend w Mokrsku (woj. łódzkie) odbyły się I Mistrzostwa Polski Rolników w biegu na 10 km, organizowane przez stowarzyszenie „Atelier Sportu”. Cieszy nas fakt, iż społeczność rolnicza, podejmując na co dzień tak różne wyzwania, jest aktywna także w dziedzinie sportu i z zaciekawieniem przyglądamy się podobnym inicjatywom. W tym przypadku Agralan pojawił się na zawodach jako jeden ze sponsorów.

Możliwość komentowania Agralan na Biegu Rolnika została wyłączona
Zawodnik Biegu Rolnika
Zawodnik Biegu Rolnika