28 kwietnia w Lublińcu na Śląsku odbyła się uroczysta gala podsumowująca V edycję ogólnopolskiego konkursu „Fundusz sołecki - najlepsza inicjatywa”, organizowanego przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów z siedzibą w Koninie. Gorąco kibicujemy projektom, które służą poprawie warunków życia na wsi, dlatego w tegorocznej edycji tego konkursu zdecydowaliśmy się zostać jednym ze sponsorów.

Do udziału w konkursie zaproszono wszystkie sołectwa, które w latach 2010-2021 sfinalizowały projekty finansowane ze środków wyodrębnionych w ramach funduszu sołeckiego (lub w których fundusz ten stanowił wkład własny). Zgłoszonych zostało ponad 160 przedsięwzięć, zrealizowanych przez wspólnoty mieszkańców wsi w 16 województwach.

Wybrano z nich 16 laureatów ogólnopolskiego finału tej edycji konkursu, a następujące sołectwa trafiły na podium:

I miejsce: sołectwo Łagiewniki Kościelne, gm. Kiszkowo, woj. wielkopolskie,
II miejsce: sołectwo Górki, gm. Prószków, woj. opolskie,
III miejsce: sołectwo Trygort, gm. Węgorzewo, woj. warmińsko-mazurskie.

Dodatkowo przyznano następujące wyróżnienia:
sołectwo Lipienek, gm. Lisewo, woj. kujawsko-pomorskie,
sołectwo Golesze Duże, gm Wolbórz, woj. łódzkie.

Wręczenie nagród konkursowych miało miejsce podczas ogólnopolskiej konferencji, organizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów wspólnie z Biurem prof. zw. dr hab. inż. Jerzego Buzka, posła do Parlamentu Europejskiego (poseł był jednym z prelegentów konferencji) i Urzędem Miejskim w Lublińcu. Adresatami konferencji byli przedstawiciele obszarów wiejskich, a jej tytuł brzmiał „Szansa dla polskiej wsi – Europejski Zielony Ład”.

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim laureatom i trzymamy kciuki za kolejne przedsięwzięcia na rzecz lokalnych społeczności, które będą mogli zrealizować dzięki otrzymanym w konkursie nagrodom pieniężnym.

Pełne wyniki konkursu można znaleźć na stronie: Gazeta Sołecka online.

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/gazetasoleckaonline/

Autor

Katarzyna Głowacka Korczak
Specjalista ds. komunikacji marketingowej / Copywriter

Dba o jakość i rozwój platformy, kreując treści, które trafiają do użytkowników poprzez różne kanały komunikacyjne. Posiadane doświadczenie redakcyjne, zdobyte w czasie pracy w mediach, wykorzystuje w codziennych kontaktach z wydawcami mediów tradycyjnych i elektronicznych.